Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych. [więcej]

19.07Na forum pojawiła się informacja dla aktywnych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się!

07.07Nowe ogłoszenie od administracji.

30.06Weź udział w Pokazie Talentów, uczcij należycie Dzień Czekolady oraz spróbuj wygrać konkurs jedzenia hot dogów na czas!

30.06Zaktualizowano ranking fabularny, pojawiło się nowe tło fabularne oraz zadania od Mistrza Gry.

19.06Rozpoczął się właśnie kolejny event. Zainteresowanych powitaniem lata zapraszamy tutaj.

14.06Administracja forum opublikowała wyniki oraz nagrodziła zwycięzców plebiscytu South Stars.

south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (29 listopada 2019, 17:25)
South Haven
Little Town, Alabama
Obrazek
South Haven, to niewielkie miasteczko na południu Alabamy. Położone nad Mobile Bay, pod względem administracyjnym stanowi część hrabstwa Baldwin.

Sąsiaduje z miejscowościami takimi, jak Daphne, Fairhope, Foley, Spanish Fort. O około 40 minut autem, oddalone jest od największego miasta w tym regionie, czyli Mobile.

Zgodnie z danymi pochodzącymi z pierwszej połowy roku 2019, South Haven zamieszkuje około 2 tysiące mieszkańców, z czego około 87% stanowią przedstawiciele rasy białej.

Stosunkowo duża część mieszkańców South Haven, związana jest z nim od co najmniej kilku pokoleń. Niektóre spośród zamieszkujących je rodzin posiadają korzenie szkockie - jest to typowe dla całego hrabstwa Baldwin.

Historia South Haven sięga pierwszej połowy XIX wieku. Miasto, pierwotnie będące niewielką osadą, zostało założone na krótko przed wybuchem wojny secesyjnej. Pod względem gospodarczym, jego zaplecze przez długi stanowił tartak należący do rodziny Windham. Prawdopodobnie, gdyby nie wybuch wojny, miejscowość mogłaby uzyskać pełne prawa już w latach 60 XIX wieku. Niestety, z racji na prowadzone działania wojenne, znacznie przesunęło się to w czasie. Pełnoprawnym miastem South Haven zostało w roku 1883. Nieco wcześniej pojawiła się tutaj poczta oraz dotarła sieć kolejowa.

Miasteczko rozwijało się dość prężnie aż do wybuchu Wielkiego Kryzysu w USA, a następnie również II wojny światowej. Począwszy od lat 50, w jego granicach nie znajduje się już żaden większy zakład pracy. Od lat 70 zaobserwować można ponadto wyraźny spadek liczby mieszkańców.

Aktualnie South Haven można zaliczyć do typowych, niewielkich miasteczek zlokalizowanych w tej części Alabamy. Jest ono nieco senne. Zdecydowanie spokojne i bezpieczne. W jego granicach królują niewielkie, w znacznej mierze rodzinne biznesy. Brakuje tutaj większych pracodawców, przez co wielu mieszkańców zmuszonych jest pracować w większych miastach, takich jak Foley, Fairhope, Daphne bądź Mobile. Społeczność jest ze sobą naprawdę zżyta.

Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Zablokowany

Wróć do „Przewodnik”