Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych. [więcej]

19.07Na forum pojawiła się informacja dla aktywnych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się!

07.07Nowe ogłoszenie od administracji.

30.06Weź udział w Pokazie Talentów, uczcij należycie Dzień Czekolady oraz spróbuj wygrać konkurs jedzenia hot dogów na czas!

30.06Zaktualizowano ranking fabularny, pojawiło się nowe tło fabularne oraz zadania od Mistrza Gry.

19.06Rozpoczął się właśnie kolejny event. Zainteresowanych powitaniem lata zapraszamy tutaj.

14.06Administracja forum opublikowała wyniki oraz nagrodziła zwycięzców plebiscytu South Stars.

south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (22 kwietnia 2020, 22:22)
miejskie legendy
a czy Ty o tym słyszałeś?
Postacie NPC

Gertruda White
Mało kto wie tyle o wszystkich mieszkańcach South Haven, a także o wszystkim tym, co dzieje się w miasteczku, co Gertruda White. Ponad 80 letnia kobieta ma obecnie aż tak dużo wolnego czasu, że zwyczajnie potrzebuje dla siebie, jakiegoś zajęcia. A czy dla kogoś w jej wieku istnieje lepsze zajęcie od odgrywania roli monitoringu miejskiego? Gertie czujnie obserwuje wszystko, co dzieje się w naszej małej społeczności, chętnie podzieli się z innymi mieszkańcami swoją wiedzą, a także - jeśli tylko dasz jej ku temu okazje - udzieli Tobie nieproszonych rad. Jeśli pozwolisz jej dojść do słowa, to możesz być pewnym, że Ciebie skrytykuje, kilka razy obrazi, ale jednocześnie udzieli pomocy, której nagle okazałeś/okazałaś się potrzebować.

Hortense O'Neal
Jeśli ktoś Ci zarzuci, że jesteś równie nieznośny/a, co pani O'Neal, to wiedz że na pewno porządnie dałeś mu się we znaki. Szczególnie, że mało kto jest w stanie pod tym względem dorównać staruszce mieszkającej od lat przy ulicy Bay Street. Wzywanie policji pod byle pretekstem? Zwyzywanie Ciebie, ponieważ nie zainteresowałeś/aś się i nie podniosłeś leżącego na ziemi papierka? Oberwanie torebką w głowę tylko za to, że zaproponowałeś/aś jej pomoc przy przyniesieniu zakupów do domu? Twierdzenie, że przeszkadzasz jej samą swoją obecnością? Drugiej takiej osoby nie spotkasz w całej Alabamie. To pewne.

Frank Doherty
Kiedyś było ich dwóch. Frank Doherty i Jacob Yates. Obydwaj panowie nie wylewali za kołnierz. Obydwaj nie obawiali się przeznaczać na alkohol większości pieniędzy, jakie znajdowały się w ich portfelach. Dzisiaj w miasteczku żyje tylko jeden z nich. Cholera wie, jak to się stało, że pomimo upływających lat wciąż trzyma się całkiem dobrze. Przynajmniej pod pewnymi względami. Przeholowałeś z alkoholem? Wróciłeś wymięty z całonocnej imprezy? Porównanie do właściciela Doherty Automotive będzie w tym przypadku, jak najbardziej na miejscu. Nie bój się z tego skorzystać.

Betty Smith
Usłyszałeś/aś kiedyś, że jesteś gadatliwy/a niczym Betty Smith? No cóż. Pewnie już się tego domyślasz, ale bynajmniej nie był to komplement. Zajmująca jeszcze do niedawna stanowisko sekretarki w miejscowym zespole szkół, Betty jest typem osoby, która nie tylko mówi bardzo dużo, ale często również bez sensu. Ponadto zwykła opowiadać wszystkim historie z życia swoich najbliższych i nie zauważać przy tym, że te kompletnie nie interesują jej rozmówców. W końcu kto normalny chciałby trzeci dzień z rzędu słuchać o tym, że jej wnuczce wreszcie się poprawiło i normalnie robi kupkę...

Caroline Bailey
Zdarzyło Ci się usłyszeć kiedyś, że przygotowanego przez Ciebie ciasta nie powstydziłaby się sama Caroline Bailey? Jest to jeden z tych komplementów, z których powinieneś/aś być dumny/a. Mało kto ma taką rękę do wypieków, jak właścicielka miejscowej cukierni Sweet Caroline.

Jeff White
W całym South Haven nie ma chyba drugiej osoby, która miałaby tyle szczęścia, co Jeff White. Pieniądze się go trzymają. Ma głowę do interesów. Potrafi przekonać do siebie ludzi. Nie najgorzej radzi sobie w dodatku na stołku burmistrza miasteczka. W czym więc tkwi haczyk? Pomimo wieloletnich starań, mężczyzna nie doczekał się syna. Posiada natomiast aż 5 córek.
I wszystkie z nich wciąż pozostają stanu wolnego.

Pastor Joseph Carlton.
Pastor tutejszego kościoła baptystów. Człowiek bogobojny i konserwatywny. Jest przy tym bardzo zaangażowany w życie swoich owieczek. Organizator licznych kościelnych pikników i zbiórek na rzecz biednych. Chętnie pomagający potrzebującym. Jest przy tym bardzo konserwatywny i słynie z tego, że nie idzie na ustępstwa w kwestii wiary i jej zasad. Jego chlubą są coroczne jasełka z udziałem żywych zwierząt. Ojciec trójki dzieci: Mathew – prawnik, pracujący dla konserwatywnego kongresmena, popierającego obozy „leczące” z homoseksualizmu. Córka Lily – czarna owca w rodzinie, prowadząca lokalny antykwariat. Simon – najmłodszy, student teologii, ma w przyszłości przejąć kościół po ojcu.

Susan Shelton
Wszyscy przecież znacie Susie Shelton! Mijasz ją w kościele, na miejskich festynach, chadzasz na jej przyjęcia charytatywne. To ta zadbana, elegancka, ruda kobieta w drogiej sukience - wzorowa obywatelka, członkini Twinkle Stars, idealna matka z konserwatywnej rodziny. Zawsze uśmiecha się do ciebie słodko i sztucznie, pyta o dzieci i sugeruje, że masz za krótką spódnicę. Do pasji życiowych pani Shelton zaliczyć można: dbanie o swój piękny dom na Elm Street i ogród różany, krzyczenie na gosposię i ogrodnika, rozpowiadanie pikantnych plotek na temat mieszkańców South Haven i nawracanie wszystkich bezbożników. W wolnych chwilach lub też szukać kandydatek na żonę dla swojego syna i uroczych dżentelmenów, za których mogłaby wydać córkę. Lepiej nie wchodzić jej w drogę, chyba, że chcesz zakończyć z hukiem swoje życie towarzyskie w miasteczku!
Autor opisu: @Noel Shelton

Vivienne Mayfield
Chyba nie ma w miasteczku osoby, która chociaż nie kojarzyłaby Vivienne Mayfield. Wyznawczyni porządku, ładu i miłośniczka sprawiedliwości. Z zażartością lwicy sądziła wielu mieszkańców South Haven (i nie tylko), którzy przeskrobali coś więcej niż kradzież cukierka w spożywczym. Nieugięta i wiecznie podążająca za prawem. Z pozoru niezwykle oschła i zimna osoba, zyskująca w oczach dopiero w towarzystwie rodziny. Dla swoich dzieci jest gotowa zrobić wszystko, także mało kto z nią zadziera. Mieszkańcom służy radą w sprawach sądowych, mając na uwadze dobro społeczności.
Autor opisu: @Rey Mayfield

Eleonor i Eustachy Montgomery.
Farmerzy. Eleonor słynie z niemalże najlepszych wypieków w mieście i od wielu lat na tym polu konkuruje z Caroline Bailey, z którą darzą się najprawdziwszą niechęcią. Jej słynny placek z dyni wielokrotnie wybierany był, jako najlepsze ciasto na lokalnych festynach. Natomiast Eustachy może się poszczycić wyhodowaniem największego kabaczka w kraju!

„Dziwak z lasu” – Jeremiah Cooper.
Starszy pan mieszkający w pobliskim lesie, w starej drewnianej chatce. Już od lat okoliczne dzieciaki straszą się historiami o tym człowieku (podobno ugotował własną żonę, inni twierdzą, że lubuje się w zjadaniu dziecięcych paluszków, jeszcze inni natomiast, że to syn Yeti) i robią zakłady, kto podejdzie bliżej do jego chaty.

Postacie Graczy

Audrey White
Najstarsza córka burmistrza oraz miejscowy wzór cnot wszelakich. Albo coś w tym stylu. Znana z angażowania się w każde przedsięwzięcie, jakie tylko ma miejsce w miasteczku. Wszędzie jej pełno, zawsze jest chętna do pomocy. Jako pierwsza powita w miasteczku każdego nowego mieszkańca i nawet przyniesie w prezencie swój słynny placek wiśniowy, upieczony specjalnie z myślą o tej osobie. Albo rodzinie. Stara się zachowywać w taki sposób, jak uważa, że powinna. Bo co ludzie o niej pomyślą?
Aby nie było tak do końca nudno, warto w tym miejscu dodać, że prawdopodobnie w calej Alabamie nie ma drugiego równie kiepskiego kierowcy, co Audrey. Pomimo tego, że przez kilka dobrych lat starała się zdobyć prawo jazdy, to nie udało jej się to po dziś dzień.
Jeśli natomiast chcesz komuś dopiec, to możesz rzucić komentarz w stylu: jesteś tak chętny/a do pracy, jak najstarsza córka burmistrza. Bo przecież wszyscy w miasteczku doskonale wiedzą o tym, że pracą zarobkową, to się dziewczyna nigdy nie zhańbiła...

Caroline Turner
Przez długie lata mieszkała poza South Haven, do którego powróciła wraz z początkiem 2020 roku. I szybko zdołała przypomnieć o swojej osobie mieszkańcom tego małego miasteczka. Dawniej, jeszcze w czasach, kiedy dziewczyna uczęszczała do szkoły średniej, niewiele osób było względem niej nastawionych pozytywnie. Jej rówieśnicy często zarzucali jej, że zadziera nosa i uważa się za lepszą od innych, co oczywiście nie oznacza, że faktycznie tak było. Caroline zwyczajnie wychowała się na boku. Nie miała wiele kontaktu z rówieśnikami. I przez kilka lat, na dokładkę, uczyła się w prywatnej szkole. Odkąd przeniosła się do South Haven School, aktywnie działała w ramach tutejszej drużyny cheerleaderek. Dość szybko została jej kapitanem, a w trakcie swojej krótkiej kariery, udało jej się nawet doprowadzić drużynę do kilku zwycięstw na szczeblu lokalnym i krajowym. Obecnie przejęła po ojcu prowadzenie jedynej w mieście kancelarii prawniczej.

Charlie Scott
Czasami tak już bywa, że możesz być w miasteczku nieobecna przez długie lata, a miejscowi tak czy owak wciąż będą pamiętać nie tylko Ciebie, ale również niektóre spośród Twoich wyczynów. Zwłaszcza Twoi rówieśnicy oraz osoby od Ciebie starsze - zwłaszcza, jeśli dałaś się im we znaki. A Charlie Scott dała się we znaki. I to nie raz. Dwa też nie. Tych razów było dużo więcej. Nie można powiedzieć, żeby dziewczyna nie wiedziała, jak się bawić. To pewne. Do historii w jej przypadku przeszła w miasteczku impreza, po której wraz ze swoim o kilka lat starszym kuzynem (James Doherty) przetransportowali do centrum miasteczka krowę wykradzioną z jednej z pobliskich farm. Ponoć było warto.

Colette Rose Hayes
Chcesz komuś zarzucić bycie zbyt grzecznym? Trochę nudnym? Zdecydowanie za bardzo pomocnym? Tak pozytywnie nastawionym do świata, że może to być niekiedy odrobinę przytłaczające? Prawdopodobnie w tym momencie przyrównasz takiego ktosia do osoby najmłodszej córki szeryfa Hayesa - Colette Rose. Zależnie od tego, w jaki sposób spoglądasz na takie jednostki, zrobisz to albo z lekką nutką złośliwości, albo bez choćby najmniejszej jej ilości.

Cyril Meyer
Czasami nie musisz zrobić czegoś szczególnie widowiskowego; czegoś, czym na stałe zapiszesz się w historii miasteczka. Czasami po prostu wystarczy, że... no cóż, że będziesz sobą. Trochę dziwnym i zakręconym sobą. I tak też to wygląda w przypadku dość specyficznej osoby, jaką niewątpliwie jest Cyril Meyer. Myślisz, że komunizm umarł? Odszedł w zapomnienie? Nawet jeśli tak jest, to w South Haven, o dziwo, zdaje się on wciąż mieć całkiem nieźle.

Ethan Yates
Mieszkająca w miasteczku sława, to zawsze powód do dumy, prawda? W przypadku South Haven, za taką sławę móglby w pewnym sensie uchodzić Ethan Yates. Nie jest on co prawda sławnym aktorem, albo muzykiem. To nie ta skala. Nie ma mowy o pierwszym stronach gazet i licznych skandalach z jego udziałem. Mimo wszystko nie można jednak odmówić mu tego, że udało mu się - wbrew temu, co na ten temat przez lata gadali ludzie - coś osiągnąć. Mężczyzna nie tylko wydał kilka książek (nawet jeśli o tych pierwszych sam wypowiada się negatywnie, to wciąż ich wydanie pozostaje, jakimś osiągnięciem), ale też jedna z nich (ostatnia) okazała się być prawdziwym bestsellerem.

Jason Whitlow
W czasach szkoły średniej, większość mieszkańców miasteczka przepowiadała Jasonowi karierę sportową z prawdziwego zdarzenia. Ponoć Whitlow był jednym z najlepszych zawodników, jakich kiedykolwiek posiadała miejscowa drużyna futbolowa. Ponoć naprawdę miał spore szanse na to, aby w przyszłości zostać kimś. Na studia dostał się dzięki stypendium sportowemu. Dość wcześnie dołączył do uniwersyteckiej drużyny i dość szybko wyrobił sobie markę, stając się jej ważną częścią. I częścią tą pozostał do czasu, kiedy za sprawą swojej słabości do imprez oraz alkoholu, z hukiem wyleciał z uczelni. Do South Haven powrócił z podkulonym ogonem. Bez wykształcenia. Bez szans na karierę sportową. Podjął się pracy w rodzinnym sklepie żelaznym i tak sobie żyje po dziś dzień. Jeśli chcesz kogoś ostrzec przed spieprzeniem sobie życia z powodu alkoholu, narkotyków oraz imprez, to Jasona Whitlowa możesz podać jako przykład.

Josh Hayes
Najstarszy syn miejscowego szeryfa. Jeden z tych popularnych dzieciaków w czasach, kiedy chodził do liceum – kapitan drużyny koszykówki w latach 2006-2008. W liceum założył też garażowy zespół Doom Lagoon, w którym był wokalistą i gitarzystą. Do tego zasłynął w miasteczku z tego, że ożenił się ze swoją szkolną miłością.

Skyler Jackson
Następczyni Caroline Turner w roli kapitan cheerleaderek. Zdobyła z zespołem mistrzostwo Stanu. Obecnie współwłaścicielka Dragonfly Inn, starająca się doprowadzić pensjonat do dawnej świetności. Słynąca w mieście z uporu i z tego, że jest wnuczką swojej babci – Josephine Stevens, która podobno jest jedną z najlepszych kucharek w okolicy.

Travis Mosley
Bajkopisarz. Kombinator. Typek spod ciemnej gwiazdy. Osoba, z którą prawie na pewno nie powinieneś/powinnaś się zadawać. Bo przecież zadawanie się z kimś takim, jak Mosley, nie mogłoby prowadzić do niczego złego. Prawdopodobnie wciąż doskonale pamiętają o nim oraz jego wybrykach nauczyciele w miejscowej szkole. O pewnych sprawach, pomimo upływu lat nie zapomnieli też inni mieszkańcy miasteczka. Chcesz komuś zarzucić, że za bardzo kombinuje, niemalże niczym koń pod górkę? Możesz przy tym dorzucić jego imię. Miejscowi na pewno połapią się, do czego zmierzasz.

Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (22 kwietnia 2020, 22:22)
miejskie legendy
a czy Ty o tym słyszałeś?
Dołącz do Miejskich Legend

W historii Twojej postaci wydarzyło się przed laty coś, dzięki czemu mogła ona na stałe zapisać się w pamięci mieszkańców South Haven? A może po prostu jesteś jednostką na tyle specyficzną, że nie ma szans na to, żebyś nie zwrócił na siebie uwagi innych osób, które związane są z miasteczkiem? Jeśli chcesz się upewnić, że Twoje dokonania nie pozostaną niezauważone, wypełnij poniższe zgłoszenie i odbierz należącą się Tobie odznakę Miejskiej Legendy.

Pssyt. Jeśli wena Ciebie rozpiera i masz w głowie wiele pomysłów, którymi chętnie podzielisz się z innymi graczami, to możesz pokusić się również o stworzenie opisów dla jednej lub większej liczby postaci NPC.

Kod: Zaznacz cały

[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Opis:[/b]
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodnik”