Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych. [więcej]

19.07Na forum pojawiła się informacja dla aktywnych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się!

07.07Nowe ogłoszenie od administracji.

30.06Weź udział w Pokazie Talentów, uczcij należycie Dzień Czekolady oraz spróbuj wygrać konkurs jedzenia hot dogów na czas!

30.06Zaktualizowano ranking fabularny, pojawiło się nowe tło fabularne oraz zadania od Mistrza Gry.

19.06Rozpoczął się właśnie kolejny event. Zainteresowanych powitaniem lata zapraszamy tutaj.

14.06Administracja forum opublikowała wyniki oraz nagrodziła zwycięzców plebiscytu South Stars.

south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (09 grudnia 2019, 18:05)
Najważniejsze informacje
w pigułce
Chcąc ułatwić użytkownikom odnalezienie się w realiach naszego niewielkiego miasteczka, przygotowaliśmy poniższą listę, zawierającą najważniejsze informacje o South Haven. Jeśli nie jesteś czegoś pewny/a, zacznij od zapoznania się z tym tematem. Poniższe, swoistego rodzaju FAQ, będzie rozwijane za każdym razem, kiedy na konto administracyjne trafi nieujęte w nim pytanie.


1. Gdzie znajduje się South Haven?

South Haven znajduje się w Alabamie, hrabstwie Baldwin. Zlokalizowane jest w pobliżu miast takich, jak Daphne, Fairhope, Foley oraz Mobile. Leży bezpośrednio nad Zatoką Mobile.

Odległości od poszczególnych miast wyglądają następująco:
Daphne - 20/25 minut autem (w kierunku północnym)
Fairhope - 15 minut autem (w kierunku północnym)
Foley - około 30 minut autem (w kierunku zachodnim)
Mobile - 40 minut autem (w kierunku północnym, nieznacznie na zachód)


2. Kiedy miasteczko zostało założone?

South Haven powstało w końcowych latach pierwszej połowy XIX wieku. Tutejsza ludność skupiona była wokół oferującego zatrudnienie dużego tartaku, który stanowił własność naszych lokalnych pionierów - tj. Kathryn i Jeremy'ego Windhamów.


3. Kto jest burmistrzem South Haven?

Od 2017 roku funkcje burmistrza w South Haven sprawuje Jeff White. Więcej informacji na jego temat znajdziesz w tym temacie.


4. Kto pełni w miasteczku funkcję szeryfa?

Od 15 lat stanowisko to zajmuje William "Bill" Hayes. Więcej informacji na jego temat znajdziesz w tym temacie.


5. Gdzie w South Haven (lub okolicach) można otrzymać pomoc medyczną?

Podstawową pomoc medyczną Twoja postać uzyska w naszej miejscowej przychodni. W przypadku poważniejszych problemów natury zdrowotnej, najbliższy szpital znajduje się w Fairhope (Thomas Hospital). Możesz też udać się do Mobile, wybierając np. szpital akademicki (USA Health University Hospital).


6. Czy w pobliżu South Haven znajdują się uniwersytety?

Tak. Do wyboru mamy znajdujące się najbliżej University of South Alabama w Mobile oraz University of Mobile. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoja postać na studia wyruszyła do innej części Alabamy, lub do jednego z miast w sąsiednich stanach.


7. W jaki sposób można dostać się do South Haven?

Kolej - dworzec kolejowy znajduje się przy Main Street, tak więc znajdziesz się w ścisłym centrum miasteczka.
Autobus - przystanek autobusowy znajduje się przy Bay Street. Nieco na uboczu, aczkolwiek blisko stąd do centrum.
Auto - do South Haven dotrzesz decydując się na podróż U.S. Route 98. Trasa prowadzi przez południową część Missisipi oraz Alabamy, jej najdłuższy odcinek znajduje się natomiast na Florydzie.


8. Gdzie znajduje się najbliższe lotnisko?

Najbliższe lotnisko znajduje się w miejscowości Fairhope. Decydując się na ten środek transportu, możesz również wybrać się na lotnisko w Mobile lub Daphne.


9. Czy w South Haven działa jakiś większy zakład pracy?

W South Haven od prawie 60 lat nie funkcjonuje żaden większy zakład pracy. Z racji na swoje dogodne położenie (nad Zatoką Mobile) miasteczko stara się zarabiać na turystyce. W poszukiwaniu miejsca pracy, niektórzy mieszkańcy decydują się wyruszyć do Fairhope, Daphne lub Foley. Jest to dobre posunięcie, ponieważ są to główne miasta tutejszego zespołu metropolitalnego (South Haven jest jego częścią). Zanim i Ty zdecydujesz się na pracę poza South Haven, upewnij się że jesteś w stanie do niej dojeżdżać. Ponoć Alabama posiada najgorsze drogi w całych Stanach Zjednoczonych.


10. Czy w miasteczku funkcjonuje komunikacja miejska?

Nie. South Haven jest na tyle niewielkie, że byłoby to zwyczajnie nieopłacalne. Po miejscowości możesz poruszać się pieszo, własnym autem, rowerem, lub taksówką - tych ostatnich mamy na chwilę obecną w miasteczku jedynie dwie. Nie zawsze też zdołasz się skontaktować z kierowcą, aby jedną z nich móc dla siebie zamówić.

11. W jakim wieku, zgodnie z prawem, osiąga się pełnoletność w Alabamie?

Aby postać mogła zostać uznana za pełnoletnią, zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Alabamy, musi mieć skończone 19 lat (prawo do głosowania zyskuje w wieku lat 18). W dalszym ciągu zakup i spożycie alkoholu, możliwy jest tutaj dopiero wraz z momentem ukończenia 21 roku życia (legal drinking age).

Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Zablokowany

Wróć do „Przewodnik”