Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych. [więcej]

19.07Na forum pojawiła się informacja dla aktywnych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się!

07.07Nowe ogłoszenie od administracji.

30.06Weź udział w Pokazie Talentów, uczcij należycie Dzień Czekolady oraz spróbuj wygrać konkurs jedzenia hot dogów na czas!

30.06Zaktualizowano ranking fabularny, pojawiło się nowe tło fabularne oraz zadania od Mistrza Gry.

19.06Rozpoczął się właśnie kolejny event. Zainteresowanych powitaniem lata zapraszamy tutaj.

14.06Administracja forum opublikowała wyniki oraz nagrodziła zwycięzców plebiscytu South Stars.

south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (12 grudnia 2019, 17:18)
kalendarz
najważniejsze wydarzenia
💏 - 14 luty - walentynki
Miłość rośnie wokół nas! Ci, którzy nie przepadają za walentynkami, tego dnia mogą nabawić się silnej migreny. Niemal wszystkie witryny sklepowe zmieniają swój wystrój na bardziej romantycznej. Zewsząd atakują nas serduszka, amorki i nastrojowa muzyka. W miejskiej szkole organizowana jest walentynkowa dyskoteka, Sweet Caroline's na potęgę wypieka ciastka, torty i inne słodkości w kształcie serc, a restauracje dostawiają stoliki dla zakochanych, którzy chcą spędzić walentynkowy wieczór przy świecach.

🍀 - 17 marca - dzień św. Patryka
Zielony, oh zielony! Tego dnia obowiązkowe jest wypicie zielonego piwa, które podawane jest w każdym barze w mieście. Co roku restauracje i kawiarnie prześcigają się w nieoficjalnym konkursie na najbardziej zieloną potrawę. Według mieszkańców w tamtym roku najlepsze były "zielone koniczynki" ze Sweet Caroline's . Na ulicach oraz w kawiarniach spotkać można ludzi ubranych na zielono, w kapeluszach tego samego koloru. O szybsze bicie serca przyprawić was mogą też "zielone promocje" przygotowane przez lokalne biznesy.

🐇 - 12 kwietnia - Wielkanoc
Święto najbardziej lubiane przez dzieci, te małe i duże. Dla najmłodszych organizowane jest szukanie jajek na terenie miejscowego parku, dorośli natomiast w tym czasie znajdą ukojenie w namiotach z pysznym regionalnym jedzeniem. W południe, tuż po świątecznym, rodzinnym obiedzie, wszyscy mieszkańcy miasteczka (zgodnie z długoletnią tradycją) biorą udział w wielkanocnej paradzie na Main Street.

- 25 maja - dzień pamięci
Już z samego rana zauważyć można tłumy mieszkańców kierujących się w stronę cmentarza. Każdy z nich, w ten wyjątkowy dzień, chce uczcić pamięć utraconych bliskich. Tuż po godzinie 19:30, wszyscy swoje kroki kierują w stronę kościoła, w którym odprawiana jest msza poświęcona zmarłym. Przy ambonie, po lewej stronie, ustawiona zostaje tablica, na której parafianie przyczepiać mogą zdjęcia swoich bliskich. Po zakończonej mszy i chwili rozmowy, odbywa się posłanie światełka do nieba, czyli małych papierowych lampionów, które po osiągnięciu danego dystansu po prostu gasną jeszcze w powietrzu. Ten moment ma na celu upamiętnienie zmarłych.

👪 - 13 czerwca - święto rodziny
Podczas tego święta w mieście organizowany jest festyn dla rodzin, tych małych i dużych. Impreza ma miejsce w Buchanan Park, gdzie odbywa się wielkie grilowanie, a wokoło roi się od zamków dmuchanych czy basenów z kulkami. Największą popularnością cieszy się konkurs rodzinny, w którym drużyna złożona z co najmniej dwójki dorosłych i dwójki dzieci (od 10 lat) bierze udział w różnych konkursach, takich jak: skok w worku w parze, przenoszenie jajka na łyżce, czy przeprowadzenie członka rodziny przez labirynt z zawiązanymi oczami. Nagrodą w konkursie jest pas "zgranej rodziny" oraz obiad w Molly's.

🇺🇸 - 4 lipca - dzień niepodległości
Głównym organizatorem dnia 4 lipca, jest organizacja South Haven Heritage Association, dbająca o dziedzictwo i historię nie tylko miasta, ale całych Stanów Zjednoczonych. Wspólne świętowanie rozpoczyna się paradą na Main Street, następnie zaś mieszkańcy miasteczka przenoszą się do Buchanan Park, gdzie w trakcie rodzinnego pikniku mogą wysłuchać specjalnie przygotowanego na ten dzień, przemówienia burmistrza. Oczywiście w godzinach wieczornych, zgodnie z przyjętym zwyczajem, ma miejsce pokaz sztucznych ogni.

🙏 - 18 sierpnia - coroczna zbiórka kościelna
Tego dnia miejska organizacja Twinkle Stars zbiera datki w postaci pieniężnej oraz materialnej (odzież, środki higieniczne, chemię oraz wyprawki szkolne). Na terenie miejscowej parafii odbywa się małe spotkanie dla wszystkich chętnych mieszkańców, którzy mogą bezpośrednio tutaj dostarczyć wszelkie podarki. Każdy darczyńca w ramach podziękowania otrzymuje ciepły posiłek przygotowany przez gospodynie z organizacji TS oraz pisemne podziękowania od miejscowego pastora.

🎂 - 10 września - obchody założenia miasta
Ten dzień jest wolny od pracy, wszystkie interesy w mieście zostają zamknięte, a uczniowie mają dzień wolny. 10 września każdego roku, mieszkańcy South Haven spotykają się na wielkiej imprezie nad zatoką Mobile. Zwykła, niepozorna plaża, zamienia się w jedną wielką, otwartą salę z sycie zastawionymi stołami. Wszyscy zasiadają do posiłku niczym jedna wielka rodzina i spędzają ten czas razem. Dodatkowo w tym czasie do miasta zapraszane jest wesołe miasteczko oraz animatorzy wszelkiego rodzaju. Tuż po zachodzie słońca odbywa się pokaz sztucznych ogni. Największą atrakcją cieszy się występ zaproszonej na ten dzień gwiazdy, która w każdym roku jest inna, a jej tożsamość aż do samego występu, jest jedną wielką tajemnicą.

🎃 - 31 października - halloween
To nie tylko ozdabianie domów strasznymi akcesoriami i zbieranie słodyczy. Podczas Halloween w South Haven organizowany jest konkurs na najlepszy dom strachów. Każdy zainteresowany udziałem w nim, musi wypełnić specjalne zgłoszenie w ratuszu, podając adres, nazwę domu strachu, przedział wiekowy dla uczestników oraz godziny, w których można przyjść. Skład komisji oceniającej jest tajny, może być to sąsiadka z naprzeciwka albo miejscowy nauczyciel historii. Dodatkowo miejskie kino, dla tych odważnych, organizuje maraton najstraszniejszych horrorów. Lokalne bary zachęcają natomiast do picia specjalnych drinków o "strasznych" nazwach, np. "Mózg barmana".

🐥 - 26 listopada - święto dziękczynienia
Zdaniem większości Amerykanów, jest to święto nie mniej ważne od Bożego Narodzenia. Członkowie rodzin niejednokrotnie przemierzają bardzo długie trasy po to tylko, aby spędzić czas z najbliższymi oraz móc wraz z nimi zasiąść do wspólnego posiłku. Na stole oczywiście, zgodnie z tradycją, króluje w tym czasie indyk. Dość dużą popularnością cieszy się także black friday, mający miejsce tuż po święcie dziękczynienia.

🎄 - 24-26 grudnia - wigilia, święta bożego narodzenia
Identycznie, jak święto dziękczynienia, Wigilia oraz Boże Narodzenie, to okres charakteryzujący się bardzo rodzinną, ciepłą atmosferą. To właśnie w trakcie tych świąt, ludzie starają się "odnowić" swoje więzi z innymi członkami rodziny. W szwach pękają dworce kolejowe, autobusowe oraz lotniska. W trakcie Wigilii, tradycją jest wspólne kolędowanie oraz wizyta w kościele na nabożeństwie. Kolacje natomiast często spożywa się w restauracjach. Popularnym napojem w tym czasie jest ajerkoniak. Prezenty wręczane są pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia, czyli 25 grudnia.
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodnik”