Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych. [więcej]

19.07Na forum pojawiła się informacja dla aktywnych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się!

07.07Nowe ogłoszenie od administracji.

30.06Weź udział w Pokazie Talentów, uczcij należycie Dzień Czekolady oraz spróbuj wygrać konkurs jedzenia hot dogów na czas!

30.06Zaktualizowano ranking fabularny, pojawiło się nowe tło fabularne oraz zadania od Mistrza Gry.

19.06Rozpoczął się właśnie kolejny event. Zainteresowanych powitaniem lata zapraszamy tutaj.

14.06Administracja forum opublikowała wyniki oraz nagrodziła zwycięzców plebiscytu South Stars.

south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (02 grudnia 2019, 19:34)
Lokalne Biznesy
South Haven

Pomimo tego, że South Haven jest miasteczkiem, które w połowie XIX wieku wyrosło wokół dużego tartaku należącego do rodziny Windham, w jego granicach od ponad 60 lat nie znajduje się żaden większy zakład pracy. Obecnie znaleźć tutaj można przede wszystkim szereg niewielkich, najczęściej rodzinnych biznesów, a samo miasteczko - identycznie, jak wiele innych w tej okolicy - utrzymuje się dodatkowo za sprawą turystyki, choć też ciężko powiedzieć, aby było miejscem wystarczająco atrakcyjnym, żeby w okresie wakacyjnym ściągały do niego prawdziwe tłumy.


Lista miejscowych biznesów


Sweet Caroline's
(piekarna-cukiernia)

Gdyby pod względem swojej osobowości, Caroline Bailey była równie cudowna, co jej wypieki, prawdopodobnie już lata temu zdołałaby podbić cały świat. Albo przynajmniej samą Alabamę. Należąca przez długie lata do tej kobiety piekarnia-cukierna Sweet Caroline's, jest jednym z tych miejsc, które odwiedzić musi każdy, kto znajdzie się w granicach South Haven. Nawet jeśli zatrzymał się w miasteczku zaledwie na krótką chwilę. W połowie 2019 roku, po wypadku w wyniku którego Caroline złamała staw biodrowy, interes - w domyśle na czas rekonwalescencji staruszki - przejęty został przez jej młodziutką krewniaczkę. Pytanie tylko czy dziewczyna poradzi sobie z prowadzeniem Sweet Caroline's oraz da radę opiekować się wyjątkową zrzędliwą staruszką?

wymagania dla zastępczyni Caroline Bailey

Minimum 20-25 lat lub więcej.
Powinna być spokrewniona z Caroline Bailey, przy czym postać może posiadać inne nazwisko.Molly's
(restauracja)

Molly's, to niewielka restauracja położona przy Bay Street, przypominająca raczej typową jadłodajnie aniżeli miejsce, w którym można zjeść bardziej wyszukane posiłki. Od lat znajdujący się w rękach jednej rodziny lokal, jeśli zaufać napisowi widniejącemu na oknie, serwuje obiady tak dobre, jakby przygotowała je Twoja mama. Tradycyjna kuchnia południa i sprawdzone przepisy są tym, czego możesz się tutaj spodziewać. Nie tylko nie zapłacisz dużo, ale również najesz się do syta.

wymagania dla właścicieli Molly's

Właściciel lub właścicielka Molly's, powinna być osobą pochodzącą z rodziny, do której lokal należy od lat.
Minimalny wiek właściciela Molly's, to 30 lat. Może on zostać obniżony w przypadku, gdyby dana postać była jedynie współwłaścicielem lokalu.
Właściciel lub właścicielka Molly's, powinna być osobą pochodzącą z South Haven, należącą do rodziny mieszkającej tutaj od kilku pokoleń.Street Food "Philly"
(food truck)

Identycznie, jak jego właścicielka, interes znany pod nazwą Street Food "Philly" zagościł w South Haven ledwie przed kilkoma miesiącami. I bardzo szybko zdołał podbić serca mieszkańców miasteczka, konkurując z tutejszymi lokalami typu fast food. Niższa cena i przy tym wcale nie gorsza jakość - nie oszukujmy się, kto by się na to nie skusił?

wymagania dla właścicielki Street Food "Philly"

Właścicielem Street Food "Philly" jest kobieta, która niedawno sprowadziła się do miasteczka. Dopuszczalna jest tutaj opcja powrotu co najmniej kilku latach nieobecności.
Właścicielka Street Food "Philly" powinna mieć co najmniej 28 lat.J. B. White Daily Fresh
(sklep ogólnospożywczy)

J. B. White Daily Fresh, to dwa sklepy typu convenience store, prowadzone przez rodzinę White od roku 1974. W jego ofercie znajdują się zarówno artykuły spożywcze i napoje, jak i również środki higieny osobistej, środki czystości oraz wiele innych produktów, na które istnieje zapotrzebowanie w South Haven. Właściciele umożliwiają ponadto, w szczególnych przypadkach, zamówienie towaru, który nie znajduje się na stałe w ofercie sklepu. Miejscowi korzystają z tej opcji zwłaszcza w okresie około świątecznym.Emma’s Bay House
(pensjonat)

Zlokalizowany przy Northern Beach Road, pensjonat będący reprezentantem stylu colonial revival, zaliczany jest do grona 100 najpiękniejszych budynków Alabamy. Pierwotnie stanowił on własność rodziny Windham i wzniesiony został przez Thomasa Windhama dla jego znacznie młodszej żony, która na imię miała oczywiście Emma (stąd też wzięła się nazwa budynku: Emma's Bay House). Od roku 1892, kiedy to zakończono jego budowę, budynek zmieniał właścicieli czterokrotnie, a w roku 1984, oficjalnie uznany został za zabytek (a co za tym idzie, znajduje się pod opieką konserwatora zabytków). Emma's Bay House, to miejsce w którym mieszkańcy regionu bardzo często decydują się na organizacje wydarzeń różnego kalibru. Odbywają się tutaj imprezy urodzinowe, firmowe, zaręczynowe oraz śluby, a także mniejszego kalibru - chociażby zjazdy absolwentów, czy też inne imprezy szkolne. Pensjonat dużą popularnością cieszy się ponadto wśród nielicznych turystów, którym od czasu do czasu zdarza się zawitać do South Haven.

wymagania dla właściciela Emma's Bay House

Minimum 35 lat.
Nie musi być osobą pochodzącą z miasteczka.
Mile widzianym będzie prowadzenie przez daną osobę pensjonatu od co najmniej kilku lat.South Haven Family Practice
(przychodnia - prywatna praktyka)

Niewielka przychodnia założona na początku lat 80 przez miejscowego lekarza Jeremy'ego Lawsona. To właśnie tutaj mieszkańcy South Haven mogą uzyskać najbardziej podstawową pomoc medyczną, bez konieczności udawania się do większych, sąsiednich miast. Obecnie w przychodni zatrudnionych jest trzech lekarzy, oczywiście poza samym Jeremym Lawsonem, który z racji na swój dość słuszny wiek, pojawia się w niej maksymalnie dwa razy w tygodniu. Ze względu na szacunek, jakim darzony jest przez mieszkańców miasteczka, w dalszym ciągu posiada jednak niewielkie grono wiernych pacjentów. Przede wszystkim wśród przedstawicieli starszego pokolenia.
Od pewnego czasu po miasteczku krążą plotki o tym, jakoby Jeremy zamierzał przekazać praktykę swojemu krewniakowi, który podobnie jak on ukończył medycynę.

wymagania dla przyszłego właściciela South Haven Family Practice

Mężczyzna lub kobieta w wieku co najmniej 30 lat.
Nie musi pochodzić z South Haven, aczkolwiek posiada tutaj rodzinę (Jeremy Lawson).
Postać koniecznie po studiach medycznych.
Dopuszczalna jest opcja, w której postać zdecyduje się przejąć praktykę razem z innym lekarzem.Doherty Automotive
(warsztat samochodowy)

O rodzinie Doherty w miasteczku nie mówi się najlepiej. Odkąd przed ponad 15 laty żona Franka zmarła na raka, a mężczyzna popadł w alkoholizm, należący do niego warsztat zaczął przynosić coraz mniejsze zyski. Znacząco spadło też zaufanie, jakim miejscowi darzyli mechanika. Zbyt często zdarzało mu się spóźniać z terminami, popełniać mniejsze i większe błędy, czy też przychodzić do pracy pod wpływem. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem było oddanie swoich czterech kółek do warsztatu w pobliskich Fairhope lub Daphne. Przynajmniej do czasu. Jakiś czas temu gruntowne porządki w Doherty Automotive przeprowadził syn Franka. Przejąwszy pierwotnie tylko część obowiązków ojca, stopniowo wyprowadził rodzinny biznes na prostą. Aktualnie warsztatem kieruje on w pojedynkę.

wymagania dla właściciela Doherty Automotive

Minimum 28 lat, powinien być dzieckiem Franka (najlepiej synem, dopuszczamy jednak możliwość, aby była to córka).
Doherty są rodziną pochodzącą z South Haven, więc również obecny właściciel powinien być związany z miasteczkiem.
Doherty Automotive, to jedyny warsztat samochodowy zlokalizowany w South Haven.Lola
(punkt krawiecki)


Potrzebujesz szybkiej pomocy krawieckiej? Koniecznie musisz nanieść poprawki na nowo zakupionej sukience; zwęzić ją lub nieznacznie poszerzyć? Skrócić spodnie, które okazały się na Ciebie za długie? A może marzy Ci się wyczarowanie czegoś interesującego ze starych elementów garderoby? Niezależnie od tego w czym tkwi problem, możesz być pewnym, że Lola - wraz ze swoją iście magiczną maszyną krawiecką - zdoła sobie z nim poradzić bez większych trudności.

wymagania dla właścicielki punktu krawieckiego

Minimum 27 lat.
Powinna prowadzić punkt krawiecki od dłuższego czasu.
Mile widziana w tej roli osoba pochodząca z South Haven.Black Ridge Farm


Znajdująca się poza granicami miasteczka stadnina Black Ridge Farm, jest jednym z tych miejsc, które w okolicy cieszą się naprawdę dużą popularnością. Interes, który od ponad 30 lat znajduje się w rękach tej samej rodziny, przyciąga wszystkich tych, którzy chcą w profesjonalnych warunkach oraz przyjemnej atmosferze pracować ze swoimi końmi, jak i również te osoby, którym zależy po prostu na nauce jazdy i zapełnieniu swojego wolnego czasu.
Kilka razy do roku, na terenie stadniny odbywają się pokazy, a także zawody sportowe, w których biorą udział przede wszystkim zawodnicy z hrabstwa Baldwin i hrabstwa Mobile.

wymagania dla właściciela Black Ridge Farm

Postać powinna mieć minimum 30 lat i pochodzić z rodziny, do której Black Ridge Farm należy od ponad 30 lat.
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodnik”